Opiekunka do Niemiec

Dodane Wtorek, 14 Września 2021, 15:47:48, ID ogłoszenia: 42745
6000 zł
tel. 5187... Pokaż
  • Kategoria: Praca za granicą
  • Lokalizacja: Kielce
  • Wyświetleń: 0

Opis ogłoszenia

PAN 88 LAT, 1700 €, 54636 Hütterscheid, OD 20.09.

Podopieczny, 88lat, 70kg, 175cm
Dolegliwości:
- początki demencji
- mobilny, wspiera się rolatorem
- osłabiony po pobycie w szpitalu
Senior ma za sobą długi pobyt w szpitalu, gdzie niestety nie postawiono dobrej diagnozy. Pan miał zapalenie pęcherza oraz gorączkę, lekarze nic nie stwierdzili, jednak długi pobyt w szpitalu znacznie osłabił seniora. Pan wolno porusza się przy rolatorze. Korzysta z pieluchomajtek dla higieny, od czasu do czasu może obudzić się w nocy, w celu skorzystania z toalety.
To serdeczny i uległy senior, wszystko mu pasuje, nigdy się nie uskarża. Mieszka w domu z żoną, która jest "szefową". To ona gotuje i pierze, w przeszłości dużo gotowała, zajmowała się ogrodem. Dziś jest starsza i słabsza, dlatego potrzebne jest wsparcie opiekunki. Senior w przeszłości uwielbiał swój warsztat, chętnie spędzał czas w ogrodzie, prowadził aktywny tryb życia. Do kontaktu jest bardzo sympatyczny i zmotywowany syn, który mieszka w innej miejscowości.
To mała miejscowość bardzo blisko luksemburskiej granicy, bardziej wieś niż miasteczko, dom jednorodzinny z dużym ogrodem. W pobliżu miasto Trier. Dobrze byłoby, gdyby opiekunka miała prawo jazdy, wówczas mogłaby jeździć do miasta w czasie przerwy lub "wyrwać" się i spędzić czas w okolicy. Sklepy są oddalone 40 min drogi na pieszo, więc na zakupy należy wybrać się autem. Jeśli opiekunka nie ma prawa jazdy, wówczas można zamówić on-line lub sąsiedzi pomogą. Jednak prawo jazdy byłoby sporym ułatwieniem zarówno dla samej opiekunki, jak i dla syna i seniorów. Internet zostanie niebawem podłączony dla opiekunki, ponieważ seniorzy nigdy nie korzystali. Syn wszystko kupi, co potrzebne. Telewizor, radio, rower - zorganizuje to, co będzie potrzebne.

Oferujemy:
- oddzielny pokój
- internet zostanie wkrótce zainstalowany
- auto
- zakup biletów

Oczekujemy:
- j. niemiecki dobry
- mile widziane prawo jazdy

Kielce Podkarpackie